زنجاب زنجاب

شرایط و قوانین

شرایط و قواعد استفاده از خدمات و محتوای زنجاب

به زنجاب خوش آمدید (نام و علامت تجاری زنجاب، محتوا و خدمات این سایت متعلق به شرکت زنجاب است). شما با کلیک و جستجو در سایت و اپلیکیشن، ایجاد نام کاربری و هر نوع استفاده دیگر از خدمات زنجاب به شرایط و قواعد استفاده از آن متعهد می‌شوید. این شرایط و قواعد، مشتمل بر اصول قراردادی بر مبنای قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است. زنجاب در تغییر این شرایط و قواعد آزاد است. از این پس، وب سایت و اپلیکیشن زنجاب، به عنوان سامانه ای اطلاع رسان، در زمینه خدمات حوزه ساختمان، مسکن و مستغلات، با نام زنجاب و خدمات گیرنده آنلاین که می‌تواند شخصی عادی و یا شاغل در حوزه املاک و مستغلات باشد، اعم از آنکه حقیقی یا حقوقی باشد، به عنوان کاربر شناخته می‌شود. مراد از بهره بردار، شخصی است اعم از حقیقی یا حقوقی که با امضای قراردادهایی با زنجاب همکاری و یا از خدمات آن استفاده می‌کنند. مراد از اطلاعات عمومی در این مجموعه شرایط و قواعد، تعریف ارائه شده در بند ج ماده یک و ماده دو قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، مصوب 1388، است.

    ماده یک. موضوع محتوای زنجاب
        الف. زنجاب در راستای ارائه خدمات و اطلاعات حوزه املاک و مستغلات، ارزش حدودی املاک و مستغلات را بر مبنای آخرین معامله انجام شده، املاک مشابه در محدوده جغرافیایی ملک مشخص و هوش مصنوعی مورد استفاده سایت زنجاب به کاربر ارائه می‌دهد و صحت اطلاعات ارائه شده در این سامانه، بر اساس آخرین اطلاعاتی است که زنجاب با بهره گیری از اطلاعات عمومی که همگان به آن دسترسی دارند. خدمات ارائه شده ارزیابی و کارشناسی قیمت نیست، زنجاب هیچ گونه اقدام و یا عملیاتی در تصدی گری به فروش، معامله گری و واسطه گری ندارد.
        ب. تنوع اطلاعات قابل دست یابی در زنجاب
        مشخصات خانه مانند متر مربع، سال ساخت، مصالح ساختمانی به کاررفته و محدوده جغرافیایی؛
        داده‌های موجود در بازار مانند آگهی‌های مشابه، توضیحات، خانه‌های قابل مقایسه در منطقه؛
        داده‌های خارج از بازار مانند فروش قبلی و سایر سوابق در دسترس عموم.
    ماده دو. حریم شخصی در زنجاب از آنجاییکه کاربر برای استفاده بهینه از اطلاعات زنجاب می‌بایست با کلیه مفاد این قرارداد موافقت نماید و با توجه به نوع خدماتی که نیازمند آن است باید اطلاعات شخصی خود را که مشتمل بر نام و نام خانوادگی، اقامتگاه و هر گونه اطلاعات دیگری است که هنگام عضویت در زنجاب ثبت می‌نماید؛ در راستای احترام به حقوق کاربر بر اساس تعاریف زیر در حفظ اطلاعات عرضه شده عمل نماید؛ مگردر شرایط خاص که اطلاعات کاربر به موجب قانون یا حکم دادگاه با حسن نیت در اختیار مقام صالح قرار می‌گیرد.
        الف - اطلاعات عمومی کلیه اطلاعات ارائه شده در زنجاب، منطبق با بند ج ماده یک و ماده دو قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، مصوب 1388، جزء اطلاعات عمومی به حساب می‌آید.
        ب - اطلاعات خصوصی مجموعه داده‌هایی است که هر شخص، هیچ بخشی از آن را در اختیار دیگران قرار نداده است و یا با در اختیار داشتن مجموعه ای از اطلاعات عمومی نمی توان به آن دست یافت.
        پ - حریم شخصی حریم شخصی عبارت است از مجموعه ای از اطلاعات خصوصی که هر شخص متعارف با:
        الف. رعایت قواعد ایمنی و عدم اقدام به افعال پرخطر و
        ب. فراهم آوردن موقعیت و شرایط امن
        حفظ آن را در نظر می‌گیرد و از فاش شدن آن، جزئاً و کلاً جلوگیری می‌کند.
        زنجاب خود را متعهد به رعایت حریم شخصی افراد می‌داند و هر بازدید کننده یا استفاده کننده ای از خدمات زنجاب، خود مسئول نوع استفاده ای است که از اطلاعات موجود در زنجاب به دست می‌آورد.
    ماده سه. سیاست‌نامه کوکی‌ها با کمک کوکی‌ها، در زنجاب ارائه خدمات به کاربر با سرعت و دقت بیشتری انجام می‌گیرد. کوکی، در واقع بسته‌ای از اطلاعات است که در قالب یک فایل متنی توسط زنجاب بر روی کامپیوتر کاربر ذخیره می‌شود. این فایل‌ها متعلق به زنجاب است. در صورتی که کاربر، خدمات کوکی را غیرفعال کند، بسیاری از خدمات منحصر به فرد زنجاب را از دست می‌دهد؛ چرا که آنها به زنجاب در تحلیل رفتاری کاربرکمک می‌کنند تا علاقه مندی‌ها و نیازهای وی راشناسایی نماید و در نتیجه خدمات بهتری ارائه کند.
    ماده چهار. مالکیت فکری زنجاب کلیه حقوق مادی و معنوی حاصل از نام، علامت تجاری، محتوا و اطلاعات در این وب سایت و اپلیکیشن، متعلق به زنجاب است و هرگونه بهره برداری که عرفاً و قانوناً، تجاوز به مالکیت شناخته شده و قانونی زنجاب باشد، حق تعقیب قضایی برای زنجاب را در پی خواهد داشت. عدم استفاده از این حق، نشانه ای بر اسقاط ضمنی آن نخواهد بود.
    ماده پنج. نحوه اطلاع رسانی در زنجاب زنجاب، یک سامانه اطلاع رسانی در حوزه مسکن، املاک و مستغلات کشور است و در مسیر ارائه خدمات به فعالان این حوزه، نسبت به اطلاع رسانی، تحلیل داده و ارائه مشاوره حرکت می‌کند.
        الف. از آنجاییکه زنجاب اطلاعات خود را بر اساس اطلاعات عمومی دریافتی از سامانه‌های رسمی که در دسترس عموم قرار دارند و داده‌هایی که کاربر، خود در زنجاب بارگذاری می‌کند به دست آورده، تحلیل و پردازش می‌کند، ممکن است به دلایلی مانند قدیمی بودن اطلاعات، ناصحیح بودن داده‌های دریافتی و یا هر عاملی که خارج از حیطه کنترل زنجاب است، نتایج یکسان به دست ندهد.
        ب. مأموریت زنجاب، شفاف سازی و اطلاع رسانی در حوزه مسکن، املاک و مستغلات کشور است و در این راستا، تنها در همین حوزه فعالیت می‌کند و هیچ گونه عملیاتی در حیطه معامله گری و تصدی به خرید و فروش، رهن و اجاره و یا مانند آن ندارد.
        پ. تحلیل‌ها و تخمین‌های ارائه شده در زنجاب، تنها داده پردازی‌هایی برای کمک به کاربر و بهره بردار است و زنجاب، در قیمت گذاری املاک و مسکن، هیچ گونه دخل و تصرفی ندارد.
        ت. زنجاب برای ارائه اطلاعات و همکاری با بهره بردار، با ایشان قراردادهایی علی حده امضا می‌نماید.کلیه قراردادهایی که زنجاب با بهره بردار و کاربر به صورت جداگانه امضا می‌نماید، تابع این مجموعه و نیز قواعد و شرایط قرارداد امضا شده در کنار هم است.
        ث. زنجاب تعهدی نسبت به قیمت ارائه شده توسط بهره بردار ندارد.
    ماده شش. اطلاعات کاربر و بهره بردار در زنجاب
        الف - کاربر و بهره بردار، برای استفاده از زنجاب، ملزم به ارائه اطلاعات صحیح، دقیق و کامل خود هستند و در صورت هرگونه تغییر در اطلاعات شخصی ارائه شده، ایشان خود موظفند برای ادامه فرآیند استفاده از خدمات زنجاب، اطلاعات خود را به روز رسانی نمایند.
        ب- زنجاب متعهد است اطلاعات شخصی کاربر و بهره بردار را خارج از مواردی که مرتبط با خدمات زنجاب است، در اختیار شخص حقیقی یا حقوقی دیگری (مگر به دستور مقامات قضایی) قرار ندهد.
        پ - کاربر و بهره بردار، زنجاب را فضایی عمومی می‌دانند که رعایت شئون، مقررات و قوانین جاریه کشور در آن الزامی است و بارگذاری هرگونه متن و یا فایلی در آن، همانند انجام عملی در فضای عمومی است که مسئولیت آن انحصاراً، به عهده شخص انجام دهنده آن است.
    ماده هفت. ثبت رایگان آگهی در زنجاب از آنجاییکه کاربر، برای استفاده بهینه از اطلاعات و خدمات زنجاب می‌بایست با کلیه مفاد این قرارداد موافقت نماید و با توجه به نوع خدماتی که نیازمند آن است اطلاعات ملک خود را که مشتمل بر متراژ، موقعیت مکانی و ویژگی‌های خاص آن است در زنجاب ثبت نماید؛ زنجاب در راستای احترام به حقوق کاربر در حفظ اطلاعات عرضه شده عمل می‌نماید. کاربر، با رضایت شخصی، ملک خود را برای فروش و یا رهن و اجاره در اختیار دفاتر املاک طرف قرارداد با زنجاب قرار می‌دهد و یا صرفاً از طریق سامانه زنجاب به معرفی ملک خود در بازار املاک و مستغلات اقدام می‌کند. زنجاب، بدون رضایت کاربر اطلاعات فردی اعم از نام و نام خانوادگی،شماره تلفن و مشخصات ملک شما اعم از موقعیت مکانی، نوع و قیمت پیشنهادی شما را در اختیار دفاتر املاک قرار نمی‌دهد. تکمیل صحیح و صادقانه اطلاعات خواسته شده در بخش ثبت رایگان آگهی اعم از مشخصات فردی مانند ثبت شماره تلفن، ویژگی‌های ملک، ثبت عکس ملک جهت بهبود فرآیند خدمات این بخش است. همواره از تصاویر واقعی و باکیفیت استفاده کنید. ویرایش و یا حذف آگهی در هر مرحله برای کاربر ممکن است. هر نوع تغییر در محتوای خدمت ثبت رایگان آگهی به اطلاع کاربر که مشخصات فردی و ملک خود را در آن ثبت نموده است، خواهد رسید.
    ماده هشت. بهره بردار بهره بردار و زنجاب به مواد و مفاد قرارداد فیمابین و آنچه در این شرایط و قواعد و دیگر توافقات فی مابین آمده است، مجتمعاً متعهدند. هیچ یک از بهره بردار و زنجاب، حق استفاده از نام و علامت یکدیگر را بدون رضایت طرف دیگر ندارند. بهره بردار موظف به استفاده صحیح از پنل کاربری است. تمام مسئولیت هر آنچه بهره بردار در زنجاب بارگذاری می‌کند، مستقیماً و انحصاراً، به عهده بهره بردار است. لفظ بهره بردار، بر شخص طرف قرارداد زنجاب اطلاق می‌شود. در صورتی که بهره بردار، قصد بر فسخ یا قطع همکاری با زنجاب نماید، امکان استفاده از مزایای آن را از دست خواهد داد.
    ماده نه. حل اختلاف هرگونه اختلاف، منازعه، عدم توافق یا ادعایی که ناشی از و یا در ارتباط با این شرایط و قواعد باشد، یا در مورد نقض اساسی و یا جزئی، فسخ یا بی اعتباری آن پدید آید، با رعایت قوانین موضوعه ایران، ابتدا از طریق مذاکره، با حسن نیت و با هدف ادامه قرارداد، رسیدگی می‌شود. در صورتی که مذاکره ظرف مدت 15 روز تقویمی از وقوع اختلاف نتیجه ندهد، با روش داوری، توسط مؤسسه داوری تمدن کهن ری، به صورت قطعی و نهایی، حل و فصل خواهد شد.
        الف) مقام ناصب، مدیریت موسسه داوری تمدن کهن ری است؛
        ب) تعداد داوران یک یا سه نفر به تشخیص مقام ناصب بسته به ارزش مورد اختلاف است؛
        پ) محل داوری شهرتهران خواهد بود؛
        ت) زبان مورد استفاده در داوری، فارسی معیار خواهد بود.